2009 College Match Recipients
Name Hometown School Attending
Becca Abara Anna, TX Northwestern
Hanan Abdurahman Abdisubhan Garland, TX Northwestern
Joyzel Acevedo Miami, FL Amherst
Maria Stephanie Acosta Queens, NY Stanford
Noemi Cristinee Agagianian Sunland, CA Haverford
Rebecca Ruby Ahmad Riverdale, GA Swarthmore
Pamela Akuchukwu Akametalu Carson, CA Wellesley
Yandy Alcala Hialeah, FL Chicago
Michael Adrian Aleman Warrenville, IL Northwestern
Mark Onuorah Aligbe Douglasville, GA Columbia
Timothy Brendan Alsobrooks Beverly Hills, FL MIT
Jannel Christal-Elaine Alston Washington, DC Penn
Charlene Amarasekara Culver City, CA Parsons
Kaycee Sue Anderson Wichita, KS Penn
Joel Oluwadara Anifowose Brockton, MA Brown
Luis Arechiga Los Angeles, CA Emory
Emily Angelica Areta Houston, TX Scripps
Steven Arroyo Fresh Meadows, NY Brown
Aryaled Armida Ascencio Denver, CO Stanford
Aleksandra Augustynowicz Niles, IL Chicago
Ayana Oforiwah Austin-Depay Bronx, NY Pomona
Nathalia Angelica Bailey Orlando, FL Stanford
Dylan Owusu Acheiw Banahene-Sabulsky Canton, GA Chicago
Daniel Scott Barton Loves Park, IL Haverford
Adalyn Grace Baxter Briggsdale, CO Haverford
Nardos Bekele Richardson, TX Trinity
O'neill Joseph Bergeron Maynardville, TN Princeton
Ashley Bishop Jeffersonville, IN Washington and Lee
Alex Andrew Bigger-Allen Gloucester, MA Wesleyan
Nina Marie Blanson Yorktown, VA Yale
Ali Reda Boudadi Greensburg, PA Emory
Trayvon Maurice Braxton Rochester, MN Princeton
Rebecca Marie Brown Altoona, PA Washington and Lee
Arthur Vincent Burkart Marshfield, WI Wesleyan
Jessica Caballero Pacoima, CA MIT
Cassandra Calderon Spring, TX Stanford
Melissa Eve Campion Rice, MN Washington and Lee
Toni Stephanie Canonico Miami Springs, FL Stanford
Luis Ernesto Cantor Sebastian, FL Vassar
Megan Colleen Cash Palm Coast, FL Wesleyan
Sandrene Janice Cassells Miami, FL Chicago
Patricia Cavanaugh Bloomingdale, IL Trinity
Eric Matthew Cervini Round Rock, TX Notre Dame
Carrie Chan Alameda, CA Stanford
Wesley Chang Claremont, CA Princeton
Kevin Jose Chavez Fitchburg, MA Stanford
Huiyu Chen Arcadia, CA Chicago
Lynelle Chen Kokomo, IN Princeton
Michael Theodore Cisneros Miami, FL Stanford
Gabrien J'quay Clark Farmersville, TX Rice
Raven Clayborn Healdsburg, CA MIT
Charles Elliott Coe York, PA Penn
Tre'dez Aaron Colbert Detroit, MI Williams
Ricky Coria Port Chester, NY Columbia
Alexandra Nicole Coston Frederick, MD Amherst
Maricela Francis Cruz El Monte, cA Pomona
Caraline Julia Cugley Trevose, PA Penn
Tyler Leslie Curtis Camden, TN Chicago
Lauren Davis St. Louis, MO Parsons
Sonya Helena Dekhtyar Chicago, IL Chicago
Darren T. Demapan Saipan, MP Stanford
Elizabeth Rose Denhup Milford, CT Chicago
Charlacia Capri Dent Destrehan, LA Vassar
Melissa Marie Derby Estelline, SD Washington and Lee
Samuel Diaz Bronx, NY Chicago
Ngoc Thi Tuyet Doan Malden, MA Yale
Maurissa Jean Dorn Cary, IL Pomona
Leah Renee Dove Cuyahoga Falls, OH Pomona
Christian Durango Providence, RI Brown
Caroline Durlacher Havertown, PA Princeton
Ryan James Elliott Templeton, CA Princeton
Michael Kojo Eshun Madison, WI Northwestern
Edgar Gonzalo Espinoza Garden Grove, CA Columbia
Hugo David Espiritu Garland, TX Emory
Joaquin Arlaet Estrada Redwood City, CA Pomona
David Eli Ferber North Hampton, NH Columbia
Daniel A. Flores San Antonio, TX Northwestern
Nathaniel Jacob Flores Fort Wayne, IN Stanford
Samuel Reuben Fox Tucson, AZ Haverford
Kristopher Nikolaus Fraser Miami, FL Oberlin
Jenna Lisa Frasier South Hackensack, NJ Northwestern
Kent Fremon Chicago, IL Penn
Khalil Darian Fuller West Hills, CA Brown
Vanessa Casillas Gallegos Lawrenceville, GA Stanford
Johan Manuel Garcia Padilla Mount Vernon, WA Washington and Lee
Alexander Michael Garrett Fryeburg, ME Stanford
Felipe J. Garza Haringen, TX Stanford
Aaron Sebastian Goebel San Diego, CA Stanford
Christian David Gonzalez Miami, FL Emory
Victoria Otilia Gotay Chicago, IL Northwestern
Nicholas Benjamin Green Mckean, PA Emory
Nicole Samara Gunawansa Portsmouth, VA Washington and Lee
Criss Guy Dupont, PA Amherst
Rosa Imelda Guzman Nashville, TN Wellesley
Leangelo Hall Homestead, FL Princeton
Starlyte Harris Bronx, NY Columbia
Clarissa Hart Eden Prairie, MN Yale
Brandon Maurice Hill Sterling Heights, MI Northwestern
Todd Michael Hirsch Woodhaven, NY Columbia
Megan Marie Holman Spearfish, SD Pomona
Johnny Huynh Claremont, CA Pomona
Ines Obdulia Ibarra Phoenix, AZ Oberlin
Zenas Igbinoba Richardson, TX Rice
Naila Ijaz Lorton, VA Haverford
Jonathan Watson Ikpeazu Los Angeles, CA Caltech
Sade Jack Brooklyn, NY Wesleyan
Airelle Auquila James Grenada, MS Trinity
Allan Juan Jimenez Houston, TX Penn
Miles Connor Johnson Geyser, MT Stanford
Stephanie Mei Kan Philadelphia, PA Yale
Sewon Kang Oakland Gardens, NY Wesleyan
Christopher Alexander Kelly Monticello, GA Stanford
Deanna Lynn Kerley Mount Pleasant, SC Penn
Kwang Kim Great Neck, NY Northwestern
Hayli Katrina Kinney South Thomaston, ME Amherst
Anastassia Denise Knight Sun Valley, CA Vassar
Imelda Choiling Ko Brooklyn, NY Bowdoin
Da Hei Ku Bryn Mawr, PA Chicago
Margaret Katherine Akua Kwateng Brooklyn, NY Vassar
Laura Lamilla Hartsdale, NY Emory
Javaughn Alric Lawrence Coral Springs, FL Yale
Son Ngoc Le Orlando, FL Williams
Hong Gu Lee Ridgefield, NJ Chicago
Bianca Luz Leos Fort Worth, TX Bowdoin
Colin Michael Limberger Vassalboro, ME Swarthmore
David Cheng Liu Pullman, WA Yale
Jessica Liu San Gabriel, CA Stanford
Leonid Liu San Gabriel, CA Wesleyan
Jemale Donta Lockett Birmingham, AL MIT
Cristina Lopez Long Beach, CA Williams
Lynda Lopez Chicago, IL Chicago
Mariana Lopez-Rosas Weatherford, TX Yale
Jonathan Chi-Ho Lui Diamond Bar, CA Princeton
Xiaozhe Ma Johnson City, TN Chicago
Maximiliano Magana El Monte, CA Williams
Bryan Maldonado Vernon Hills, IL Northwestern
Yafet Tadesse Mamo Marietta, GA Emory
Jeromey Mann Paw Paw, MI Washington and Lee
John-Henry Noel Marley Tampa, FL Stanford
Alithea Rebecca Mcfarlane Houston, TX Bowdoin
Zachary Michael Mckenzie Fullerton, NE Williams
Maggie Chanaye Mcnair Oakland, CA Penn
Fatima Laura Mejia Central Islip, NY Vassar
Omar Mesina Chicago, IL Princeton
Daniela Alexandra Meza Canoga Park, CA Pomona
Opraha Ardelle Miles Elmont, NY Wesleyan
Abel Misrak Dallas, TX Caltech
Aala Mohamed Bridgeview, IL Yale
Ruben Monarrez Franklin Park, IL Haverford
Eli Mondragon Houston, TX Columbia
Cristian Yobaning Monroy Los Angeles, CA Pomona
Malika Mouflet Yonkers, NY Williams
Hilary Morgan Nelson Hayesville, NC Washington and Lee
Desheane G. Newman Greensboro, NC Swarthmore
Sylvia Ngo Elmhurst, NY Amherst
Nancy Tran Nguyen Worcester, MA Stanford
Phu Tran Nguyen Randolph, MA MIT
Toan Nguyen Tampa, FL Haverford
Brooke Nneka Nnatubeugo Palm Harbor, FL Bowdoin
Iguosadolo Otitodilichukwu Nosamiefan Mattapan, MA Yale
Mauricio Antonio Novelo Flowery Branch, GA Penn
Oyeleye Odewunmi Rockaway Beach, NY Brown
Yvette Chukwuka Odu Kansas City, MO Yale
Deborah Olaleye Tulsa, OK Chicago
Grace Faith O'Neale Willis, TX Notre Dame
Sylva Nadeen Osbourne Winter Haven, FL Chicago
Yuliya Oumarbaeva Asheville, NC Emory
Vaughn Monel Pare Pinole, CA Stanford
Michelle M. Park Los Angeles, CA Amherst
Jordan Leigh Parker Midlothian, VA Wellesley
Linnea Maria Paseiro Flagstaff, AZ Princeton
Jessica Pena Bronx, NY Pomona
Elizabeth Autumn Pennell Springfield, VT Pomona
Madelyn Judith Perez Upland, CA Pomona
Jessica Perfetto Delray Beach, FL Yale
Courtlandt K'airgic Perkins Kilmichael, MS Emory
Jesse Randall Peters Culver, IN Vassar
Arjuna Pettit Philadelphia, PA Oberlin
Cvetiva Popa Somerville, MA Princeton
Iordan Stoilov Potchileev Boca Raton, FL Emory
Max Lyle Powers Rochester, NY MIT
Maddysen Loren Prine Tipton, CA Wesleyan
Sarah Quartey North East, MD Stanford
Estello-Cisdre Fronda Raganit Las Vegas, NV Vassar
Jeffrey Mason Rainey Adairsville, GA Emory
Schneider Kirby Rancy Wilton Manors, FL Columbia
Naureen Rashid Roswell, GA Yale
Kaitlin Paige Reed Brookings, SD Vassar
America Morelia Reyes Mission Hills, CA Stanford
Jonathan Jaime Reyes San Antonio, TX Caltech
Randy Edward Reyes West New York, NJ Williams
Juan Pablo Reynoso Escondido, CA Stanford
Cindy Rivas Naples, FL Washington and Lee
Ashley Natasha Rivera Coconut Creek, FL Penn
Oswaldo Xavier Rivera Panorama City, CA Brown
Emily Rose Rivest Findlay, OH Northwestern
Meredith Nicole Roberts Sequim, WA Washington and Lee
Michael Zachary Robinson Springdale, AR Brown
Alexander Vargas Rodriguez San Antonio, TX Wesleyan
Evita Elaine Rodriguez San Antonio, TX Wesleyan
Yancy Williams Rodriguez Palmdale, CA Brown
Tina Yu Jin Roh Cerritos, CA Brown
Danielle Ashley Rojas New York, NY Columbia
Martha Roman Highland Park, IL Stanford
Ronald Enrique Rondon Orlando, FL Columbia
Nicholas James Rosso Middletown Springs, VT Washington and Lee
Rainy Eve Rues Fayetteville, AR Vassar
Christian Ruiz Memphis, TN Yale
Lisa Saa Houston, TX Trinity
Nicole Sagullo Austin, TX Trinity
Justin James Salat Stanwood, IA Chicago
Antonio Sanchez El Monte, CA Yale
Brittany Jewel Saunders Holly Springs, NC Wellesley
Daniel Joseph Sawey Reynoldsville, PA Penn
Samantha Sikder Flanders, NY Wesleyan
Caya Rose Simonsen Omaha, NE Haverford
Melissa Sital New Hempstead, NY Trinity
Sabina Smajlaj Bronx, NY Columbia
Antonio Durrell Smith Memphis, TN Brown
Briana Smith Tampa, FL Scripps
Elizabeth Alicia Smith Temecula, CA Wellesley
Justin Deane Smith Ellerbe, NC Chicago
Katherine Elizabeth Snyder Manahawkin, NJ Chicago
Grace Sonnabend St. Paul, MN Chicago
Lindsay Stairs Leonard, MI Penn
Billy Joe Starks Dumas, AR Rice
Trey Jerel Stevens Lake Charles, LA Emory
Stewart Triglia Genio Stewart American Falls, ID Williams
Braedon Matthew Suminski Canton, OH Washington and Lee
Cameron Symone Sweet Houston, TX Oberlin
Regina Cathleen Tanner Sellersburg, IN Chicago
Roger Antonio Tejada Passaic, NJ Bowdoin
Noor Tell Canoga Park, CA Wesleyan
Kaleab Tessema Dallas, TX Yale
Evan Ryan Thomas Houston, TX Princeton
Michael Wayne Thomas Honolulu, HI Washington and Lee
Angelica Tillander Mt. Prospect, IL Washington and Lee
Michael London Tony Uniontown, PA Penn
Mike Tran Antelope, CA Trinity
Victoria Sayo Turner Sherman Oaks, CA Amherst
James Aubrey Underwood Lummi Island, WA Yale
Areli Valencia Chicago, IL Williams, Tyng
Vivian Paola Valiente Gardena, CA Columbia
Anh Tu Van Morrow, GA Wesleyan
David Paul Van Winkle Sedro-Woolley, WA Columbia
Maivboon Vang Minneapolis, MN Stanford
Victoria Vasquez Maywood, CA Chicago
Gilberto Thomas Vega Lancaster, PA Penn
Edwin Alexander Villalta Winnetka, CA Haverford
Nora Fancy Vivanco Gonzalez Reston, VA Chicago
Holy Vo Lawrenceville, GA Yale
Brandon Junyong Wang Pequannock, NJ Yale
Pin-Wen Wang Houston, TX MIT
Emily Ann Warner Lancaster, CA Washington and Lee
Benjamin Mitchell Wilson Brasstown, NC Yale
Agar Biratu Woda Rockwall, TX Rice
Xian Wu Flushing, NY Pomona
Shantaviae Nichole Wynn St. Petersburg, FL Northwestern
Mai Yer Xiong St. Paul, MN Wellesley
Najma Abdikhafar Yakob Minneapolis, MN Brown
Emily Grace Yang Arcadia, CA Pomona
Sesen Yehdego Sun Valley, CA Yale
Leonid Yermakov Hamilton, OH Emory
Mindy Yuan Chapel Hill, NC Yale
Shawntae Zackery Orlando, FL Scripps
Fengsheng Zhu San Francisco, CA Amherst
Joseph Zhu Talmage, CA Chicago
Lucjan Zolnierowski Linden, NJ Yale